Spotkania autorskie

Czy na pewno wiesz, kto był pierwszym królem Polski? Skąd przybyli Słowianie? W co wierzyli?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, mogli usłyszeć uczestnicy spotkania z pisarzem, Jarosławem Prusińskim, który opowiedział m.in. o swoich przygotowaniach do napisania książki „Zapomniani bogowie. Słowiańska opowieść”. Zebrani mieli okazję do pogłębienia wiedzy historycznej, szczególnie tej dotyczącej historii Polski sprzed 966 r.

Grudzień zaczęliśmy od mocnego akcentu. W piątek naszymi gośćmi byli: pisarz oraz dziennikarz telewizyjny Tomasz Sekielski i pisarka Agnieszka Korzeniewska.
Różne gatunki literackie i różne inspiracje twórcze. Różne doświadczenia i obszary zainteresowań. Różne zainteresowania czytelnicze. Ale wspólna dla obydwojga łatwość nawiązywania kontaktu ze słuchaczami - kontaktu swobodnego, bliskiego, okraszonego zaraźliwym poczuciem humoru i dużą dozą dystansu do samych siebie i swojej roli. Wspólna umiejętność wzbudzania zainteresowania tym, co mają do przekazania. A do powiedzenia mają wiele. Od tajników warsztatu literackiego, przez zawodowe doświadczenia, pisarskie plany na przyszłość, aż po kulisy rynku wydawniczego. Dodatkowym elementem, łączącym naszych gości jest także wspólny wydawca, którym jest Wydawnictwo Od Deski Do Deski, prowadzone przez Annę Sekielską, prywatnie żonę Tomasza, która tego wieczoru wcieliła się z powodzeniem w rolę prowadzącej spotkanie – dynamicznej i dociekliwej.

27 lutego gościem naszej Biblioteki będzie...

Renata Piątkowska – pisarka literatury dziecięcej, osoba z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do świata, miłośniczka jazdy konnej. Swoje opowiadania przyprawia „humorem, szczyptą fantazji” już od ponad trzydzieści a wszystko po to, by „dzieciaki były zachwycone”.

Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.: konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, konkursie o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola” za inicjatywy i dzieła wspierające wszechstronny rozwój dziecka.

27 lutego gośćmi Biblioteki były znana i lubiana pisarka Renata Piątkowska i popularna lektorka Malwina Kożurno.
Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1, pisarka poświęciła bohaterom swoich książek. Są nimi zwyczajne dzieci, dorośli i zwierzęta, bez magicznych i nadprzyrodzonych właściwości, czyli tacy, jakimi mogą być czytelnicy i ich czworonogi.

Radosław Lewandowski – pisarz, historyk-amator, miłośnik literatury i filmu, aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. W kręgu zainteresowań autora powieści o Wikingach szczególne miejsce zajęła kultura wczesnosłowiańska i skandynawska oraz literatura fantasy.

Pisarz znany z powieści fantasy: „Yggdrasil Struny Czasu”, „Yggdrasil Exodus”, czterotomowej sagi o Wikingach: „Wilcze dziedzictwo”, „Najeźdźcy z Północy”,  „Topory i sejmitary”, „Kraina Proroka” oraz opowiadań „Tygrys szablozęby”, „Pieczęć na niebie”, „Skarb Haralda Sinozębego”.

Spotkanie autorskie już 24 kwietnia, godz. 13.00

Serdecznie zapraszamy!

24 kwietnia gościliśmy pisarza, Radosława Lewandowskiego. Pisarz jest Absolwentem Wydziału Zarządzania i Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wiele lat przepracował w administracji samorządowej i państwowej. Jest miłośnikiem literatury i filmu z gatunku fantasy, science fiction, space opera, post. apo, oraz barwnych i nieco krwawych opowieści historycznych. Znalazł się również w gronie założycieli Płockiego Klubu Fantastyki „Elgalhˈai”. Jako historyk-amator zajmuje się głównie historią skandynawii. Jego zainteresowania obejmują również kulturę wczesnosłowiańską i skandynawską. Jakby tego było mało, bywa również aktorem Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Zdzisław Raczyński – politolog, dziennikarz, dyplomata i analityk. Między innymi były doradca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, dyrektor Departamentu Europy Wschodniej, wicedyrektor Departamentu Europy do spraw Europy Wschodniej i Azji Centralnej, Zastępca Dyrektora Departamentu Wschodniego MSZ oraz ambasador RP w Tunezji i Armenii. Znawca problematyce rosyjskiej oraz krajów Maghrebu, autor kilkuset publikacji z zakresu polityki międzynarodowej, Azji Centralnej, Kaukazu, Afryki Północnej i społeczności arabskiej.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;