Spotkania autorskie

 Tomasz Samojlik w naszej Bibliotece - jedyna taka okazja! Łap chwilę! Następnej może nie być ani w tym, ani w przyszłym roku.

"Za dnia jestem naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmującym się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Chodząc po Puszczy jestem zajęty rozmyślaniem, jakie ślady dawnej obecności i działalności człowieka kryje w sobie dany zakątek lasu, gdzie polowali polscy królowie, którędy wiodły ścieżki wykorzystywane przed wiekami przez bartników… co sprawia, że zwykle potykam się o wystające korzenie lub stukam głową w nisko rosnące konary.

Alina Jurczuk - świat haftem i słowem malowany

Zbliżajacy się czas Świąt Bożego Narodzenia sprzyja wyciszeniu, zwolnieniu tempa codzinnej krzątaniny, dlatego też proponujemy spotkanie autorskie o tematyce okołoświątecznej i świątecznej. Alina Jurczuk - Podlasianka, wielbicielka przyrody i poezji - opowie o zwyczajach związanych z podlaskim świętowaniem. Podczas spotkania będzie można posłuchać także pisanych przez gościa wierszy, recytowanych przez autorkę oraz zaproszonych gości. 

„Wskrzesić zakazaną miłość” – filmowa i fotograficzna adaptacja historii Elizy Radziwiłłówny i Wilhelma Pruskiego

O polityce, miłości i argumentach przeciw związkowi Elizy Radziwiłłówny z Wilhelmem Pruskim opowie pracownik Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie Rafał Górny. Spotkaniu przed projekcją filmu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Natalii Kwiek.

20 marca (środa) godz. 18.00! ul. Górna 23A

Serdecznie zapraszamy!

 

ps_bar.jpg

Biblioteka - serce miasta
 Nikt tak wspaniale nie zarekomenduje książki, jak jej autor. Pomimo zawstydzenia, wynikającego z pokory i skromności, jest najlepszym - bo jedynym wiarygodnym źródłem informacji o utworze, historii jego powstawania, towarzyszącym inspiracjom, natchnieniu - bądź wręcz jego braku, pierwowzorom bohaterów i wielu innych aspektach pracy twórczej. Spotkanie z prawdziwym pisarzem to także znakomita okazja do poznania tajemnic jego indywidualnego warsztatu, techniki pracy ze słowami tak - by tworzyły oryginalną, spójną i przede wszystkim ciekawą całość.

Zofia Olek-Redlarska, łodzianka z urodzenia, białostoczanka z wyboru. Z pasji i wykształcenia – pedagog, w stopniu naukowym doktora nauk pedagogicznych – pracuje na rzecz dzieci, dla nich tworzy przede wszystkim, ale jest również autorką literatury dla dorosłych, redaktorem artykułów w czasopismach („Świerszczyk”, „Życie Szkoły”, „Czas Miłosierdzia”, "Guliwer"). W dorobku Zofii Olek-Redlarskiej znajdują się także liczne publikacje naukowe, m.in. książka Rozumienie pojęć moralnych: edukacja wczesnoszkolna (2002).

Z. Olek-Redlarska wydała następujące tomiki poezji Portrety imion dziecięcych (dla dzieci, 1993; 1998); Dlaczego mam tyle pytań do świata (dla dzieci, 2000); I tak już zostanie (2004), Zielone piórko (dla dzieci, 2011), Portrety imion dziecięcych (2016), Chmurki i humorki (2016).

Podczas spotkania będzie można wzbogacić domowe biblioteczki o książki autorstwa Zofii Olek-Redlarskiej.

Serdecznie zapraszamy!

 

Hanna Kozłowska to autorka bloga HAART.PL, w którym na oczach czytelników, krok po kroku przywraca życie starym meblom i nikomu niepotrzebnym – jak mogłoby się wydawać – przedmiotom. DIY czyli „zrób to sam” w zaciszu własnego domu, to jej wielka pasja. Odnawia, przerabia i stylizuje tak, by podkreślić piękno rzeczy wykonanych ręcznie i wydobyć ich największe atuty.

Bajanka i Kicia Kocia w naszej bibliotece!

22 maja naszym gościem będzie Monika Skikiewicz - logopeda, filolog, pedagog, dziecięcy instruktor teatralny. Jeśli dodamy, że jej mottem przewodnim jest: „Worek teatru, chochla energii, torebka pedagogiki, garść plastyki, garść muzyki, szczypta psychologii, torba uśmiechu, koszyk pomysłów, posypka fantazji, coś z dziecka, wymieszane z dobrą zabawą” – to wiemy, że podczas spotkania z Bajnaką, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. PO spotkaniu będzie równeiż możliwośc zrobienia pamiątkowego zdjecia z Bajanką i Kicią Kocią.

ul. Górna 23 A, godz. 1300  

Wstęp wolny, prosimy jednak o telefoniczne zgłoszenie udziału dziecka w spotkaniu do 20 maja (poniedziałek). Zgłosznia przyjmuje Pani Magda 85 655 23 18

Do zobaczenia!

 

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;