Spotkania autorskie

Mimozami jesień się zaczyna...

Członkowie Stowarzyszenia "Klub Literacki" w Siemiatyczach, zainspirowani pięknem tegorocznej jesieni, serdecznie zapraszają na spotkanie poetyckie. Podczas uroczystości będzie można posłuchać wierszy nostalgicznych, melancholijnych, kojarzących się z tą właśnie porą roku. Recytowane będą utwory zarówno autorstwa klubowiczów jak i wybranych poetów z kanonu klasyki.

Serdecznie zapraszamy!

Klub Literacki i Miejska Biblioteka Publiczna

Jak nie kochać jesieni
Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.
                                           Tadeusz Wywrocki

W ostatnim czasie wieczory poetyckie nie są już tak częstą formą spotkań bibliotecznych jak dawniej. Być może właśnie ten fakt powoduje, że cieszą się stosunkowo dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej.

Pretekstem do sobotniego spotkania było ukazanie się tomu poezji Krzysztofa Nowaczuka zatytułowanego „W poszukiwaniu szczęścia”.

Klub Literacki i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do udziału w wieczorze "Listopadowe reminiscencje". Będzie można jeszcze raz usłyszeć pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru seniora działającego przy Siemiatyckim Ośrodku Kultury oraz wiersze napisane przez członków Klubu Literackiego a traktujące o niedawno celebrowanym święcie Odzyskania Niepodległości.
Serdecznie zapraszamy!

Łatwo nie było...
ale pod kierunkiem Maryny Czyściakowej postawiłyśmy pierwsze kroki w hafcie wstążeczkowym! Trzy godziny pracy twórczej minęły jak jedna chwila. Efekty każda z uczestniczek zatrzymała dla siebie, niemniej można je dostrzec uważnie oglądając zdjęcia z zajęć.

Muszę to mieć - problem znany nie od dziś, jednak od pewnego czasu większość ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że za dużo ma rzeczy, wspomnień, za dużo „musi” a nie „chce”. Kiedy już człowiek staje się w pełni świadomy tego faktu, zaczyna dążyć do rozwiązania problemu. A akurat ten problem nie należy do najłatwiejszych: bo wspomnienia, sentymenty i choć wiadomo, że ciasno, niepotrzebne, nadal wszystko stoi.

Spotkanie z profesorem doktorem habilitowanym Jerzym Bralczykiem, językoznawcą, wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego, autorem wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych o języku polskim, zaplanowane zostało na 17 września, godz. 17.00.

Burmistrz Miasta Siemiatycze i Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej zapraszają do ogrodu przy bibliotece, ul. Górna 23a. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Świętojańskiej 25.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;