Spotkania autorskie

Na tym spotkaniu warto było być.

Jerzy Bralczyk – trudno wyobrazić sobie nawet, że ktoś nie słyszał choćby raz tego nazwiska. Profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, językoznawstwa polskiego, pisarz, doskonały mówca i można by jeszcze wiele o nim napisać, a ciągle będzie za mało.

Móc wziąć udział w spotkaniu z profesorem, móc słuchać w niewielkim gronie zebranych, odnosi się wrażenie wyjątkowości, wyjątkowości która pozostanie na długo w pamięci.

Serdecznie przepraszamy, także w imieniu Pani Agaty Puścikowskiej,

niestety, z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne oraz zaostrzorze przepisy dotyczące spotkań integrujących społeczności, podjęliśmy wspólnie decyzję o przełożeniu wydarzenia na najbliższy, możliwy termin.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony i profilu na Facebook!

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach zaprasza na spotkanie z dr Martą Białobrzeską z Katedry Badań Filologicznych „Wschód – Zachód” Uniwersytetu w Białymstoku,  wykładowczynią, trenerką, specjalistką w zakresie metodyki nauczania wiedzy o literaturze w ujęciu pedagogicznym i psychologicznym. Zaproszenie kierujemy w szczególności do rodziców i opiekunów zainteresowanych rolą książek i głośnego czytania w prawidłowym rozwoju psychiczno-emocjonalnym dziecka, jak i do osób zawodowo związanych z placówkami wychowawczo-edukacyjnymi: nauczycieli, wychowawców, studentów.

"Twoja dziecko - ważna sprawa" - o tym jak bardzo, przekonali się uczestnicy spotkania z dr Martą Białobrzeską z  Katedry Badań Filologicznych "Wschód - Zachód" Uniwersytetu w Białymstoku. O wartości lektur w życiu człowieka nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Dość powiedzieć (w oparciu o własne doświadczenia, a także badania naukowe), że czytanie pomaga w nauce pisania, rozwija intelektualnie, poszerza perspektywę poznawczą i światopoglądową, wpływa na kreatywność, asertywność, ba - przygotowuje do świadomego uczestnictwa w rynku pracy i prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Z myślą o chwili wytchnienia, radości i uśmiechu, dostarczenia odbiorcy wielu pozytywnych wrażeń, których źródłem mogą być muzyka, śpiew i żart, Burmistrz Miasta Siemiatycze i Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach byli organizatorami recitalu Pauliny i Michała Oseńko.

Fotorelacja Dariusz Myhan - dziękujemy!

"Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz
Aż się zepsujesz".

Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach, pod patronatem Burmistrza Miasta Siemiatycze, zorganizowaliśmy spotkanie ze specjalistą w dziedzinie żywienia i zdrowego stylu życia - Radosławem Krajewskim. Zebrani mieli okazję posłuchać interesującego wykładu na temat poszukiwania drogi do zmiany stylu życia, literaturze, w której można szukać pomocy i cennych wskazówek oraz właczyć się w dyskusję, podzielić swoimi doświadczeniami w tym obszarze. Radosław Krajewski w zdecydowanie odmienn, od powszechnie obowiązującego sposób przedstawił zasady zdrowego odżywiania, możliwości komponowania diety sprzyjającej regenaracji organizmu, co wzbudziło duże zainteresoanie uczestników wydarzenia.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Borys Tynka – pasjonat Ukrainy, pilot wycieczek, certyfikowany przewodnik po Odessie i jedyny Polak, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po czarnobylskiej strefie wykluczenia. Honorowy ambasador Odessy w Polsce.

Spotkanie jest jednocześnie zaproszeniem, zaproszeniem „na poszukiwanie miasta, które istnieje, żyje swoim życiem, oddycha czarnomorskim powietrzem”, jest pełne pięknych historii, zabawnych anegdot, śladów wielu pisarzy, nie tylko romantycznych.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;