Spotkania autorskie

"W Odessie nie ma nikogo miejscowego, wszyscy są przybylcy, nikt więc za złe drugiemu nie ma, że przybył z drugiego końca świata lub wygląda, jakby z niego przychodził".

J. I. Kraszewski

Aleksander Rogoziński, dziennikarz, redaktor, pisarz, debiutował w 2015 roku powieścią kryminalną „Ukochany z piekła rodem”, dzięki której zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.
Po sześciu latach pracy pisarskiej Aleksander Rogoziński zdobył serca wielu czytelników, a na sowim koncie autorskim ma dziewiętnaście powieści, zaś „Jak cię zabić kochanie” doczekała się tłumaczenia i wydania w USA.
Razem z Piotrem Siniakowiczem, Burmistrzem Miasta Siemiatycze i Aleksandrem Rogozińskim zapraszamy na spotkanie już w 14 lipca (środa), zaczynamy o godz. 18.00 ul. Górna 23a (obok Lidla).
#wartoByć

Agata Puścikowska – dziennikarka, felietonistka, reportażystka związana z tygodnikiem „Gość Niedzielny”, Polskim Radiem i telewizją Polsat Rodzina, a od niedana także pisarka.
Debiutowała w tej roli książką zatytułowaną "Życia rysy", następnie ukazały się: "I co my z tego mamy", „Wielokuchnia”, "Siostra na krawędzi", "Z mojego okna. Zbiór felietonów". Wszystkie spotkały się z ciepłym przyjęciem czytelników.

Ciepło i z humorem
- tak właśnie, na wczorajszym spotkaniu spędzaliśmy czas. Aleksander Rogoziński, autor komedii kryminalnych, z ogromną szczerością i fantazją wprowadził nas w niuanse świata pisarskiego, celebryckiego, zdradził skąd się biorą pomysły na tytuły książek i bohaterów literackich.  

O bohaterstwie sióstr zakonnych, o troskach dnia codziennego, o dużych i całkiem małych radościach rozmawialiśmy podczas spotkania autorskiego z Agatą Puścikowską.

Fakt, że autor książek wraca do miejsca, w którym przez pewien czas przyszło mu żyć, wpływa w specyficzny sposób na atmosferę spotkań.

Alina Jurczuk urodzona w 1959 roku w malowniczej, podlaskiej wsi Wilanowo. Od 1980 roku mieszka, pracuje i rozwija swoje pasje poetyckie, hafciarskie i fotograficzne w Siemiatyczach.
Jej ogromna wrażliwość znajduje odzwierciedlenie we wszystkich wytworach, zarówno wierszach jak i zdjęciach czy hafcie. Czas wolny dzieli między działkę, na której uwielbia aranżować wciąż na nowo przestrzeń, a spotkania z wnuczkami i haftowanie. Do lubianych jej zajęć należy również podglądanie przyrody, którym dzieli się pokazując na swoim profilu społecznościowym i wystawach, fotografie wykonane podczas długich spacerów.

Poezja i muzyka ludowa, często anonimowa, przekazywana przez stulecia z pokolenia na pokolenie, wyrażała zawsze domunujące w życiu uczucia ludzkie: miłość, ból, tęsknotę, gniew i podziw, których tło często stanowiła przyroda.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;