Spotkania autorskie

„Z zaciągu, nie z poboru.
Nie pamiętam od kiedy –
Od „Ojca zadżumionych”,
Czy od „Lilii Wenedy”?
„Polak z wyboru”, M. Hemar

15 lutego gościliśmy w naszej Bibliotece Aleksandrę Wojtkowską, wolontariuszkę, która spędziła 6 miesięcy w Ugandzie. Wyjechała z ramienia Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego do pracy w oratorium dla nastolatków. Dwukrotnie pracowała na misji w Namugongo. Zebrani mieli okazję wysłuchać opowieści Pani Aleksandry o warunkach życia, problemach i radościach mieszkańców Namugongo i okolicznych wsi.

Małgorzata Kosiak – osobista stylistka, personal shopper, szkoleniowiec, autorka książki „Dobry wizerunek”.
Prywatnie fascynuje ją Coco Chanel i jej styl, motto swojej działalności również zaczerpnęła od słynnej projektantki – „Moda przemija, a styl pozostaje”. Uważa, że prostota i minimalizm we wszystkim jest najlepszym sposobem na życie.

Jak zaczęła się przygoda z pisaniem? Czy masz w głowie całą powieść i wszystkich bohaterów? Skąd pomysł na tego typu książki? – standardowe pytania padające niemal na każdym spotkaniu z pisarzem. Ktoś może zapytać, czy to nie jest nudne? Nie! Spotkanie z pisarzem jest za każdym razem inne, choćby było to setne z tym samym. Zawsze pojawiają się nowe wątpliwości do „przegadania”, nowe pytania wymagające odpowiedzi, a nawet stare pytania potrzebujące znowelizowanej odpowiedzi.

Czarodziejka codzienności, emigrantka z wyboru
Jak wielu, także i Agnieszka Korzeniewska, pragnęła tylko poprawić nieco swoje warunki życia. Nie przypuszczała nawet, że  na emigracji spełni swoje największe marzenie – będzie robiła to co kocha najbardziej – pisała.
Jej przygoda z pisarstwem zaczęła się od bloga. Od kilku lat nie tylko go prowadzi ale także pisze książki i "czaruje codzienność". Po rozliczeniu się z emigracją w „Zabiorę cię jesienią do Brukseli” przyszła kolej na „W deszczu tańcz”, pozytywną, pełną ciepła, podróż w głąb siebie.
„Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu” – to tytuł najnowszej książki Agnieszki Korzeniewskiej i ją właśnie, opatrzoną autografem, będzie można nabyć do swojej domowej biblioteczki podczas piątkowego spotkania z autorką.

Dobrze, zgoda – uległyśmy stereotypowi! Z okazji Dnia Kobiet postanowiłyśmy pogadać o ciuchach. Ale na poziomie, więc nie tyle o ciuchach, co o wizerunku. Dobrym wizerunku. Mając w pamięci fakt, że zbliża się Dzień Mężczyzn postanowiłyśmy sprawić naszym panom wcześniejszy prezent i zwolniłyśmy ich z zatrważającego obowiązku wyrażenia ich opinii o doborze kolorystycznym naszej garderoby. Zwróciłyśmy się w tej kwestii do profesjonalisty. Profesjonalista miał tę dodatkowa zaletę, że był kobietą. Bo – wiadomo! – w tych sprawach kobieta zrozumie druga kobietę, jak nikt inny. Naszą przewodniczką po świecie gustownego, dobrze zestawionego i dobranego do okazji, ubioru stała się Małgorzata Kosiak, stylistka, personal shopper, szkoleniowiec, autorka książki „Dobry wizerunek”.  

Tym razem, kolejne spotkanie autorskie organizowane przez naszą Bibliotekę, stanowić będzie gratkę dla miłośników literatury fantasy. Naszym gościem będzie bowiem zdobywający coraz większą popularność przedtswiciel tego gatunku literatury, Jarosław Prusiński.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;