Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym młodzież starszych klas szkół podstawowych (IV-VIII) i szkół ponadpodstawowych. Szczegóły w regulaminie konkursu poniżej.

Regulamin konkursu plastycznego „Skryptorium”

I Definicje
1. Organizator – Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej, ul. Górna 23A 17-300 Siemiatycze (zw. dalej MBP).
2. Uczestnik – aktywny użytkownik MBP (posiadacz karty bibliotecznej), w wieku 11-19 lat, który w terminie i na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie weźmie udział w Konkursie. Uczestnictwo w Konkursie jest tożsame z wyrażeniem zgody na udział przez rodziców/opiekunów prawnych Uczestnika.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;