Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Najlepszym wojownikiem jest ten, kto zdoła wroga przemienić w przyjaciela.

Paulo Coelho

O sile przyjaźni, o wielkich wartościach i małych, ludzkich rzeczach - tak uczymy historii w naszej bibliotece. Dziś (13 września) naszymi gośćmi byli uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siemiatyczach, którzy wysłuchali opowieści o II Wojnie Światowej, uczyli się pracować z książką i szybko wyszukiwać interesujące informacje oraz poznali historię pewnej walizki. Zajęcia poprowadziła Magdalena Murawska bibliotekarz Oddziału dla Dzieci.

Dziękujemy za wspólny czas!  

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;