Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Nie tylko mole książkowe latem można spotkać między bibliotecznymi półkami. W gorącą, lipcową środę gościliśmy dzieci z półkolonii miejskich. Było fotografowanie bez aparatu, czyli fotogarfowanie światłem słonecznym (więcej o technice luksografii kliknij tutaj: Polska światłem malowana - Luksografia w bibliotece), gimnastyczne zabawy dziadków - gumy i te sprawy oraz czytelniczo i filmowo. Animowane filmy Narodowego Centrum Kultury o molach książkowych przypadły dzieciom do gustów - dostępne na kanale YouTube kliknij tutaj: Narodowe Centrum Kultury - Mole książkowe. Tak się bawiliśmy - zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Przypominamy o czytelniczym wakacyjnym wyzwaniu z nagrodami - Czytanie to mój ulubiony sport (więcej w artykule kliknij w napis tutaj: "Czytam - to mój ulubiony sport")

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;