Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Ferie zimowe to czas na Twoją zabawę z dzieckiem! Za oknem śnieg lub deszcz, a w domowym zaciszu spełniają się marzenia. Oddział dla Dzieci naszej biblioteki zaprasza do udziału w konkursach:

a) rysunkowym: "Zimowe historie kredką malowane" - konkurs adresujemy do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Czekamy na samodzielne prace dzieci o tematyce zimowo-książkowej. 

b) fotograficznym: "Fotograficzne zabawy z książką" - do udziału w konkursie zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Oczekujemy na fotografie przedstawiające w sposób innowacyjny książki, czasopisma, czytanie podczas ferii.

Na wszystkie prace czekamy do 15 lutego

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;