Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Podnoszenie kompetencji to dziś podstawowe wymaganie stawiane kadrze pracowniczej, dlatego też bibliotekarze nie odbiegają od ogólnej tendencji i starają się podążać za zmieniającym się światem. W związku z pojawiającymi się coraz częściej pytaniami o inne, niż standardowy kodeks, formy czytania wyszliśmy na przeciw potrzebom i już wkrótce będziemy mogli naszym czytelnikom prezentować jak korzystać z czytników e-booków.
Dzięki współpracy z Kariną Sękowską, przedstawicielką firmy PocketBook oraz Jakubem Frołow z Legimi.pl powoli oswajamy świat cyfrowych bibliotek. Już niebawem odpowiemy Państwu m.in. na poniższe pytania:
- Jak działa czytnik e-booków PocketBook?
- Skąd możemy pobierać książki w formie cyfrowej (odpłatnie i nieodpłatnie)?
- Kiedy czytnik a kiedy tradycyjna książka sprawdzi się lepiej?
- Niebawem także uruchomimy nową usługę - porady i nauka obsługi czytnika e-booków.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;