Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Papieroplastyka, zumba, luksografia, bębny, tradycje dożynkowe a nade wszystko cudowni rodzice ze swoimi dziećmi, nasi stali czytelnicy, bywalcy. Dziękujemy, przede wszystkim Wam, że od kilku lat bawicie się i uczycie razem z nami. Dzięki Wam nasze działania stają się bardziej efektowne i wymierne.

Dla Was wyszukujemy nauczycieli, pasjonatów, mistrzów, artystów, którzy mają możliwość pokazania Wam swoich zainteresowań, może "zarażenia" nimi?

Ten rok był szczególnie trudny ale może właśnie dlatego wyjątkowy? Zobaczcie jak się razem bawiliśmy! Czekamy na Was za rok :)

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;