Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Wzorem lat poprzednich Biblioteka przygotowała letnie zajęcia dla młodych czytelników. Każdego roku staramy się, by były one jak najbardziej urozmaicone, jednak każde ze spotkań zawierają elementy wspólnego czytania i popularyzacji wybranych lektur.
Wiemy, że "nie samą książką człowiek żyje", ale wiemy też, że bez niej życie jest o wiele uboższe, dlatego też staramy się zachęcać młodych ludzi do wybierania, przynajmniej czasami, tej formy spędzenia wolnego czasu.
Mamy nadzieję, że tegoroczne "Lato z biblioteką" będzie równie zajmujące jak poprzednie. W dniach 23-27 sierpnia proponujemy: papieroplastykę, zumbę, warsztaty bębniarskie, zdjęcia bez aparatu - luksografię, a na zakończenie ludową nutę - o tradycji chleba z zespołem "Kalina".

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 14 lat, zapisy w Oddziale dla Dzieci tel.: 85 655 23 18.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;