Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Dawno, dawno temu... NIe! Nie! To było dziś!

Dziś w naszej Bibliotece było gwarno, hałśliwie i bardzo twórczo. Jak przy okazji każdego spotkania z Biblioteką, dzieci słuchały baśni, ale żeby dobrze im się słuchało, najpierw poznały swoje imiona podczas wesołej zabawy. Przy akompaniamencie gitary pani Magdy śpiewały i tańczyły.

Dzień dziecka z akcją Cała Polska Czyta Dzieciom
1 czerwca zapraszamy naszych milusińskich do bezpiecznej, wirtualnej biblioteki, w której czekać będą na nich zagadki, konkursy, wierszyki, teatrzyk i rozmaite opowieści przedziwnej treści.

Najmłodszym Czytelnikom w Dniu Dziecka życzymy
radości, uśmiechu i cudownego dzieciństwa

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału na You Tube:
https://www.youtube.com/watch?v=m0BuULyfULA&feature=share&fbclid=IwAR2JeN7NrGIhuFZ2BpF1XLVpk7XzHHoZM2ZyAmHu1iTIwu-xPL8M4mzQCg0

i profilu na Facebook: https://www.facebook.com/biblioteka.siemiatycze

gdzie z okazji Dnia Dziecka opublikujemy przygotowane na tę okazję atrakcje.

Konkurs plastyczny dla dzieci do lat 10 - Zilustruj wybraną historię.

Ilustracja dotyczy jednej z trzech bajek dostępnych do wysłuchania tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=4SGIcPu22Bs

Pracę plastyczną w formacie A4, wykonaną techniką dowolną należy dostarczyć do naszej biblioteki do 8 czerwca włącznie!

28 maja odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW, którego koordynatorem powiatowym jest Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach. Z uwagi na szczególne okoliczności, związane z COVID-19, test finałowy został przeprowadzony drogą elektroniczną. Do ścisłego finału WLC z terenu powiatu siemiatyckiego zakwalifikowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Perlejewie.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka ogłosiłyśmy konkurs plastyczny dla dzieci do lat 10. Zadaniem uczestników było zilustrowanie jednej z trzech bajek prezentowanych przez naszych lektorów: Burmistrza Miasta Siemiatycze Piotra Siniakowicza, Dyrektor Przedszkola Nr 5 Małgorzatę Śnieżko oraz Radną Miasta Siemiatycze Katarzyna Naydę (filmik do obejrzenia tutaj https://www.youtube.com/watch?v=4SGIcPu22Bs).

Burmistrz Miasta Siemiatycze oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na wakacyjny cykl zajęć edukacyjnych. Codziennie od 17 do 21 sierpnia w godz. 13.00-15.00 w ogrodzie bibliotecznym czekać będą bezpieczne atrakcje: zabawy integracyjne, głośne czytanie oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi:

  • Erykiem Zarembą – miłośnikiem przyrody, leśnikiem i youtuberem, dzieci poznają m.in. tajemnice lasu, nauczą się rozpoznawać wybrane gatunki drzew (17.08),

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;