Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Biblioteka zaprasza dzieci i młodzież w każdy wtorek między 14.00 a 17.00 do wspólnego, bezpiecznego spędzenia czasu. Pracownicy biblioteki przygotowali m.in. zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe, gry planszowe a wszystko to w połączeniu z tekstem literackim. Każde zajęcia będą inne, dostosowane do wieku dzieci, które pod okiem rodzica/opiekuna, zechcą uczestniczyć w wakacyjnych spotkaniach.

Zajęcia są bezpłatne. Prace wykonane podczas zajęć zostaną pokazane na powakacyjnej wystawie w naszej mini galerii "Odrobina Kultury" we wrześniu.

Serdecznie zapraszamy!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;