Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Piękny wrzesień sprzyja zajeciom na świeżym powietrzu, dlatego też skwapliwe wykorzystujemy każdą chwilę. Dziś odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Nr 1. Mimo tego, że droga była długa, dzieci przyszły pełne energii i chęci do zabawy ale też słuchania. Dzisiejszą lekturą było opowiadanie pt. "Koala, który się trzymał".

Dziękujemy za odwiedziny, zapraszamy częściej!

Gorąco zachęcamy do udziału! Zapraszamy rodziców z dziećmi urodzonymi w latach 2014-2017 po odbiór wyprawek czytelniczych.

Jesień, to najlepsza pora, by częściej odwiedzać bibliotekę.

Publikacja „Ada i jej cztery przygody" Jana Kerdena jest przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym. To specyficzny czas, gdy ich naturalna ciekawość i spontaniczna twórczość zderza się z zupełnie nowymi wymaganiami, rutyną dorosłego świata i wpływami komercji.

Pod takim tytułem w Oddziale dla Dzieci proponujemy Państwu powrót do klasyki literatury dziecięcej oraz najpoczytniejszych autorów współczesnych. Każdego miesiąca będziemy prezentowali ekspozycje poświęcone twórczości wybranego autora. Sądzimy, że klasyka jest piękna i dobra na wiele małych i całkiem dużych problemów. Wspólne z dziećmi czytanie zaś, jest doskonałym pretekstem do długich rozmów, budzenia potrzeby kontaktu z bliskimi i rozmowy z rodzeństwem.

W Pacanowie kozy kują...

Efektem udziału przedszkolaków z Przedszkola Nr 1 w Siemiatyczach w ogólnopolskim projekcie „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”, są m.in. ilustracje wykonane przez dzieci.

Te właśnie ilustracje będą od 10 do 30 maja prezentowane w naszej bibliotece.

Celem wystawy jest zachęcenie dzieci i ich rodziców do sięgnięcia ponownie do opowieści o Koziołku Matołku. Wspólna lektura tych opowieści jest doskonałym przyczynkiem do budowania więzi międzypokoleniowych, nauki wrażliwości, kształtowania właściwych postaw oraz promocji czytelnictwa.

Majowe promienie słońca powitały uczniów kl. I SP nr 3 w bibliotece, a dokładnie obok biblioteki. Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną, rozpoczynamy cykl zajęć dla dzieci na dworze. Korzystając ze sprzyjającej pogody, łączymy przyjemne z pożytecznym, naukę z pięknem przyrody. Razem z uczniami, studiując mapę, przemierzaliśmy Europę.

Biblioteka –  królestwo książek, ale także miejsce dobrej zabawy. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 spędziły tu świąteczne popołudnie. Nasi goście wizytę rozpoczęli od obejrzenia wystawy grafik pt. "ONO" Ani Jakoniuk. Ekspozycja i prace zostały przygotowane z okazji Dnia Dziecka właśnie.

W dalszej części spotkania rozmawialiśmy o sporcie, olimpiadzie, ale także naszych aktywnościach ruchowych. Zagadki i  głośne czytanie wprowadzały nas w tajniki wiedzy. W trakcie zajęć dzieci rozwiązywały krzyżówkę olimpijską, mogły wykazać się znajomością sportów.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;