Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Wzorem lat poprzednich Biblioteka przygotowała letnie zajęcia dla młodych czytelników. Każdego roku staramy się, by były one jak najbardziej urozmaicone, jednak każde ze spotkań zawierają elementy wspólnego czytania i popularyzacji wybranych lektur.
Wiemy, że "nie samą książką człowiek żyje", ale wiemy też, że bez niej życie jest o wiele uboższe, dlatego też staramy się zachęcać młodych ludzi do wybierania, przynajmniej czasami, tej formy spędzenia wolnego czasu.
Mamy nadzieję, że tegoroczne "Lato z biblioteką" będzie równie zajmujące jak poprzednie. W dniach 23-27 sierpnia proponujemy: papieroplastykę, zumbę, warsztaty bębniarskie, zdjęcia bez aparatu - luksografię, a na zakończenie ludową nutę - o tradycji chleba z zespołem "Kalina".

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 14 lat, zapisy w Oddziale dla Dzieci tel.: 85 655 23 18.

Papieroplastyka, zumba, luksografia, bębny, tradycje dożynkowe a nade wszystko cudowni rodzice ze swoimi dziećmi, nasi stali czytelnicy, bywalcy. Dziękujemy, przede wszystkim Wam, że od kilku lat bawicie się i uczycie razem z nami. Dzięki Wam nasze działania stają się bardziej efektowne i wymierne.

Dla Was wyszukujemy nauczycieli, pasjonatów, mistrzów, artystów, którzy mają możliwość pokazania Wam swoich zainteresowań, może "zarażenia" nimi?

Ten rok był szczególnie trudny ale może właśnie dlatego wyjątkowy? Zobaczcie jak się razem bawiliśmy! Czekamy na Was za rok :)

Już w najbliższą środę (8 września) godz. 8.30 zapraszamy bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu siemiatyckiego, nauczycieli bibliotekarzy oraz osoby zainteresowane możliwością czytania poprzez czytnik e-booków PocketBook. Prezentację możliwości urządzenia oraz zalety tej formy zaspokajania potrzeb czytelniczych przedstawi Karina Sękowska.

Do zobaczenia!

Podnoszenie kompetencji to dziś podstawowe wymaganie stawiane kadrze pracowniczej, dlatego też bibliotekarze nie odbiegają od ogólnej tendencji i starają się podążać za zmieniającym się światem. W związku z pojawiającymi się coraz częściej pytaniami o inne, niż standardowy kodeks, formy czytania wyszliśmy na przeciw potrzebom i już wkrótce będziemy mogli naszym czytelnikom prezentować jak korzystać z czytników e-booków.
Dzięki współpracy z Kariną Sękowską, przedstawicielką firmy PocketBook oraz Jakubem Frołow z Legimi.pl powoli oswajamy świat cyfrowych bibliotek. Już niebawem odpowiemy Państwu m.in. na poniższe pytania:
- Jak działa czytnik e-booków PocketBook?
- Skąd możemy pobierać książki w formie cyfrowej (odpłatnie i nieodpłatnie)?
- Kiedy czytnik a kiedy tradycyjna książka sprawdzi się lepiej?
- Niebawem także uruchomimy nową usługę - porady i nauka obsługi czytnika e-booków.

"Malujemy w rytmie audiobooka"

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w zajęciach edukacyjno-animacyjno-relaksujących. Na zgłoszenia czekamy do 26 października: tel. 85 655 23 18; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; lub osobiście w bibliotece.

Zajęcia skierowane są do osób w wieku 18+, a ich program obejmuje naukę podstaw techniki malarskiej, wykorzystywanych narzędzi, a przede wszystkim poznanie szerokiego spektrum możliwości, jakie daje malowanie farbami akrylowymi. W kameralnej grupie, krok po kroku uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość stworzenia własnych prac malarskich, rozwinięcia posiadanych umiejętności artystycznych oraz skorzystania z porad profesjonalisty.

Materiały do pracy (pędzle, farby, papiery itp. akcesoria) już czekają. Czeka także prowadząca warsztaty Czesława Daniel, absolwentka grafiki w Instytucie Artystycznym UMCS w Lublinie i wieloletni pedagog.

Gorąco polecamy te spotkania!

 

"Poezja? - tak, czytam!"

Zapraszamy dzieci i młodzież, w wieku od 6 do 17 lat na zajęcia edukacyjno-animacyjne (podział na grupy wiekowe), do wspólnej zabawy i nauki. Przewidziano pięć spotkań po dwie godziny.

Na zgłoszenia czekamy do 26 października: tel. 85 655 23 18; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; lub osobiście w bibliotece.

Zajęcia poprowadzi Teresa Modzelewska, bibliotekarka, terapeutka, dziennikarka, organizatorka wielu konkursów recytatorskich, zajęć dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.

Gorąco polecamy te spotkania!

"Plakat? - tak, potrafię!

Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe, na zajęcia plastyczne, edukacyjno-animacyjne, do wspólnej zabawy i nauki, podczas których swtorzymy plakaty także te, promujące zadanie "Biblioteka ogrodem słów i obrazów". Przewidziano cztery spotkania po dwie godziny.

Na zgłoszenia czekamy do 26 października: tel. 85 655 23 18; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; lub osobiście w bibliotece.

Zajęcia poprowadzi Czesława Daniel, absolwentka grafiki w Instytucie Artystycznym UMCS w Lublinie i wieloletni pedagog.

Polecamy te spotkania!

belka_blisko.jpg.jpg

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;