Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Bezpieczne wakacje to hasło, które towarzyszy wszystkim, którym zależy na odpowiednim wypoczynku dzieci i młodzieży. Dlatego też pracownicy Oddziału dla Dzieci MBP w Siemiatyczach, jak co roku, przeprowadzili zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Poprzez głośne czytanie, oglądanie prezentacji multimedialnych, dzieci poznawały zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu nad wodą, w lesie, na wsi i w innych miejscach sprzyjających rekreacji.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;