Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Serdecznie zapraszamy do biblioteki.

W poniedziałki 23 i 30 stycznia popracujemy z pismem odręcznym - w niespiesznej, relaksującej atmosferze sztuki pięknego pisania, czyli kaligrafii.

W piątek 27 stycznia zabawimy się techniką wycinanki i scrapbookingu - będziemy eksperymentować z kolorowymi papierami, gazetami i wszystkim tym, co podpowie nam wyobraźnia. Nie zabraknie też literatury!


* Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc - prosimy o zapisy telefoniczne pod nr. 85 655 23 18.
** Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 8 - 11 l., samodzielnie posługujących się art. plastycznymi.

Do zobaczenia :) 

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;