• 30 stycznia godz. 14.00 - uroczystość dzięcięcy Czytelnik Roku 2019

  więcej

 • Pilotażowy program czytelniczy już wdrożony!

  więcej

 • Mała książka - wielki człowiek 2019 - zapraszamy po odbiór wyprawek czytelniczych

  więcej

 • "Czytam, więc jestem" - Biblioteka nowoczesna formą i stała treścią

  Modernizacja i rozbudowa siedziby MBP w latach 2016 - 2018

  więcej

Kryzys światowy, niesprawiedliwy podział dóbr, nędza i bogactwo, a wszystko w powiązaniu z naukami ścisłymi stanowi intersujące i intrygujące tło historii kryminalnej. Lektura pozwala czytelnikowi szerzej spojrzeć na zachodzące w otoczeniu zmiany, zrozumieć powiązania i zależności. Dla wielu, będzie to oglądanie społecznego świata z zupełnie innej perspektywy.

Uwaga: nowość!

Psychika ludzka niezmienne od lat fascynuje i wciąż kryje wiele tajemnic. Wiele mechanizmów zachowań człowiek udało się odkryć i opisać, ale ciągle jest na tym polu dużo do zrobienia. Książka poświęcona jest Billemu Milliganowi, u którego naukowcy stwierdzili aż 24 osobowości. Temat trudny i bardzo aktualny. Jak to możliwe, że jeden człowiek kryje w sobie aż tyle osobowości, z których jedna dokonuje przestępstw?

Uwaga: nowość!

Orbitowski w „Kulcie” zabiera nas w sentymentalną podróż do Oławy lat 80. Naszymi przewodnikami są dwaj bracia: Zbyszek – obrotny, rezolutny fryzjer męski i playboy oraz Henio – wycofany, poczciwy i dobroduszny świadek legendarnych objawień w ogródkach działkowych. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, błyskotliwa, pełna humoru i ciepła powieść o ciągłym dojrzewaniu w nieciekawych czasach.

Uwaga: nowość!

„Rozterki śmierci” to kolejna powieść laureata literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. Na uwagę zasługuje zarówno wybór bohatera książki jak też długie, wielokrotnie, złożone zdania, humor, ironia i satyra tak charakterystyczne dla pisarstwa Jose Saramago. By zachęcić do lektury zdradzę, że bohaterem jest śmierć, która porzuca swoje zajęcie. Co stanie się ze społeczeństwem w obliczu braku śmierci?

Książka z rekomendacją

Kontakt

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
IM. KS. ANNY JABŁONOWSKIEJ
W SIEMIATYCZACH
ul. Górna 23a, 17-300 Siemiatycze tel./fax: 85 655 23 18  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ewa Nowik Dyrektor Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jolanta Moczulska Główny Księgowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wypożyczalnia Dla Dorosłych
Teresa Kuropatwa  Kierownik  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Elżbieta Udzielak
Oddział Dla Dzieci
Elżbieta Szewczak  Kierownik  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Magdalena Murawska
Czytelnia, Wypożyczalnia Zbiorów Specjalnych, Pracownia Multimedialna
Elżbieta Smorczewska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grażyna Konczerewicz
FILIA
ul. 11 Listopada 18b, 17-300 Siemiatycze  tel.: 85 655 22 07 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Marta Waszczeniuk Kierownik
Katarzyna Rakszawa

 


Inspektor Ochrony Danych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Jesteśmy beneficjentem:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Książnica Podlaska

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;