• podaruj wiersz - ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta

  • "Czytam, więc jestem" - Biblioteka nowoczesna formą i stała treścią

    Modernizacja i rozbudowa siedziby MBP w latach 2016 - 2018

    więcej

Paulina Wilk zabiera czytelnika na wędrówkę po dziewięciu metropoliach, a są to: Dubaj, Bombaj, Kampala, Songdo, Singapur, Lima, Masdar, Seul, Kopenhaga. „Pojutrze. O miastach przyszłości” – to literacki reportaż, ukazujący m.in. jak wielkie idee ścierają się z rzeczywistością, jak marzenia o mieście doskonałym realizują się bądź upadają. Niezwykle ważna książka, lektura może nie najłatwiejsza, ale z pewnością niepokojąca i pobudzająca intelektualnie.

Uwaga: nowość!

Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia, urywki zdań? Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Jednocześnie rekonstruuje jej obraz – mocnej kobiety, która w peerelowskiej, a potem kapitalistycznej rzeczywistości umiała żyć wedle własnych zasad. W tej książce nie ma sentymentalizmu – matka go nie znosiła – są za to czułość, uśmiech i próba zrozumienia losu najbliższej osoby. Jest też opowieść o tym, jak zaczyna odchodzić pierwsze powojenne pokolenie, któremu obiecywano piękne życie.

Uwaga: nowość!

Książka wydana w Roku Ireny Sendlerowej. Pewnego dnia 1941 roku siostra Jolanta zrozumiała, że to, co robi dla zamkniętych w getcie przyjaciół, nie wystarczy, aby ich ocalić. "Będę pomagać inaczej", postanawia i narażając życie swoje i ogromnej siatki ludzi, którzy myślą jak ona, codziennie ratuje kilkoro dzieci. Lista ich imion, umieszczona w zwykłej butelce po mleku, którą Jolanta zakopuje pewnego dnia pod jabłonką, liczy ... niemal dwa i pół tysiąca dzieci!

Uwaga: nowość!

Trevor Noah „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” to współczesna lektura obowiązkowa dla młodzieży i dorosłych. Autor, w sposób humorystyczny, snuje opowieść o czasach apartheidu w RPA, o niezwykłej sile i miłości matki do syna. Dowcipnie opisane sceny z codziennego życia w rasistowskim systemie oraz walka z tradycjami spychającymi afrykańskie kobiety na sam dół społecznej drabiny, pokazują że mimo wszystko można marzyć i po te marzenia sięgać.

Książka z rekomendacją

Kontakt

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
IM. KS. ANNY JABŁONOWSKIEJ
W SIEMIATYCZACH
ul. Górna 23a, 17-300 Siemiatycze tel./fax: 85 655 23 18  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ewa Nowik Dyrektor Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jolanta Moczulska Główny Księgowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wypożyczalnia Dla Dorosłych
Teresa Kuropatwa  Kierownik  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Elżbieta Udzielak
Oddział Dla Dzieci
Elżbieta Szewczak  Kierownik  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Magdalena Murawska
Czytelnia, Wypożyczalnia Zbiorów Specjalnych, Pracownia Multimedialna
Elżbieta Smorczewska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grażyna Konczerewicz
FILIA
ul. 11 Listopada 18b, 17-300 Siemiatycze  tel.: 85 655 22 07 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Marta Waszczeniuk Kierownik
Katarzyna Rakszawa

 


Inspektor Ochrony Danych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Jesteśmy beneficjentem:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Książnica Podlaska

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;