plan mod

Spotkania autorskie

Pewnego wtorkowego popołudnia miałyśmy przyjemność zorganizowania wieczoru autorskiego lokalnej poetki, Aliny Jurczuk. Było to spotkanie niezwykłe, przesiąknięte atmosferą przyjaźni, serdeczności, życzliwości, wzajemnego szacunku i sympatii.

Joanna Kmieć - z wykształcenia pedagog, nauczycielka przedszkola - z zamiłowania zaś pisarka i ilustratorka książek dla dzieci. Jej debiutancka powieść to książka pt. „Papuk, czyli opowieść o potwornym apetycie na książki”. 

Spotkanie z Moniką Skikiewicz "Bajanką" i Kicią Kocią za nami. Cóż tu pisać? Szanowni Państwo zobaczcie sami. Biblioteka to miejsce, w którym #wartobyć i już.

Dziękujęmy Wydawnictwu Media Rodzina i Bajance za wspaniała podróż do krainy wyobraźni!

Bajanka i Kicia Kocia w naszej bibliotece!

22 maja naszym gościem będzie Monika Skikiewicz - logopeda, filolog, pedagog, dziecięcy instruktor teatralny. Jeśli dodamy, że jej mottem przewodnim jest: „Worek teatru, chochla energii, torebka pedagogiki, garść plastyki, garść muzyki, szczypta psychologii, torba uśmiechu, koszyk pomysłów, posypka fantazji, coś z dziecka, wymieszane z dobrą zabawą” – to wiemy, że podczas spotkania z Bajnaką, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. PO spotkaniu będzie równeiż możliwośc zrobienia pamiątkowego zdjecia z Bajanką i Kicią Kocią.

ul. Górna 23 A, godz. 1300  

Wstęp wolny, prosimy jednak o telefoniczne zgłoszenie udziału dziecka w spotkaniu do 20 maja (poniedziałek). Zgłosznia przyjmuje Pani Magda 85 655 23 18

Do zobaczenia!

 

Hanna Kozłowska to autorka bloga HAART.PL, w którym na oczach czytelników, krok po kroku przywraca życie starym meblom i nikomu niepotrzebnym – jak mogłoby się wydawać – przedmiotom. DIY czyli „zrób to sam” w zaciszu własnego domu, to jej wielka pasja. Odnawia, przerabia i stylizuje tak, by podkreślić piękno rzeczy wykonanych ręcznie i wydobyć ich największe atuty.

Biblioteka - serce miasta
 Nikt tak wspaniale nie zarekomenduje książki, jak jej autor. Pomimo zawstydzenia, wynikającego z pokory i skromności, jest najlepszym - bo jedynym wiarygodnym źródłem informacji o utworze, historii jego powstawania, towarzyszącym inspiracjom, natchnieniu - bądź wręcz jego braku, pierwowzorom bohaterów i wielu innych aspektach pracy twórczej. Spotkanie z prawdziwym pisarzem to także znakomita okazja do poznania tajemnic jego indywidualnego warsztatu, techniki pracy ze słowami tak - by tworzyły oryginalną, spójną i przede wszystkim ciekawą całość.

Zofia Olek-Redlarska, łodzianka z urodzenia, białostoczanka z wyboru. Z pasji i wykształcenia – pedagog, w stopniu naukowym doktora nauk pedagogicznych – pracuje na rzecz dzieci, dla nich tworzy przede wszystkim, ale jest również autorką literatury dla dorosłych, redaktorem artykułów w czasopismach („Świerszczyk”, „Życie Szkoły”, „Czas Miłosierdzia”, "Guliwer"). W dorobku Zofii Olek-Redlarskiej znajdują się także liczne publikacje naukowe, m.in. książka Rozumienie pojęć moralnych: edukacja wczesnoszkolna (2002).

Z. Olek-Redlarska wydała następujące tomiki poezji Portrety imion dziecięcych (dla dzieci, 1993; 1998); Dlaczego mam tyle pytań do świata (dla dzieci, 2000); I tak już zostanie (2004), Zielone piórko (dla dzieci, 2011), Portrety imion dziecięcych (2016), Chmurki i humorki (2016).

Podczas spotkania będzie można wzbogacić domowe biblioteczki o książki autorstwa Zofii Olek-Redlarskiej.

Serdecznie zapraszamy!

 

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;