plan mod

Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

„Kto Ty jesteś – Polak mały”…
Godło, flaga, hymn – symbole  bliskie sercu każdego Polaka, były tematem zajęć w Oddziale dla Dzieci. Obchodzone w maju święto flagi i Konstytucji 3 Maja, były doskonałą okazją do przypomnienia historii naszej ojczyzny oraz symboli, które są z nią związane i bliskie każdemu Polakowi.

„... bo by rosnąć, aby żyć, trzeba czystą wodę pić.”
Światowy Dzień Wody obchodzony 22 marca był okazją do uwrażliwienia na obecność wody w środowisku. Na początku przedszkolaki miały za zadanie określić jej właściwości: zapach smak, kolor.

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” zakończony. Miło nam poinformować, że nasza biblioteka kontynuuje akcję także w roku 2019! Zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi urodzonymi w 2016 r. do zakładania kart czytelniczych, korzystania ze zbiorów oraz odbioru wyprawki w postaci książeczki.

Czytanie nie jest nudne. Przeciwnie - jest wspaniałe i wciągające.

Z przyjemnością informujemy, że do grona wielbicieli naszego papierowego teatru kamishibai dołączyły dzieci z niepublicznego przedszkola specjalistycznego In-Progres w Siemiatyczach.

Karnawał

"W karnawale, w karnawale  
Dookoła wielkie bale,  
Gdy orkiestra pięknie gra,  
Dobry humor każdy ma!

Poniedziałkowe spotkanie z okazji zakończenia pilotażowego projektu skierowanego do trzylatków i ich rodziców było bardzo miłym doświadczeniem. Cieszymy się niezmiernie, że przybyli na nie nasi najmłodsi czytelnicy z rodzicami oraz Piotr Siniakowicz, Burmistrz naszego miasta.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;