Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

19 października (środa), godz. 10.00 Promocja czytelnictwa wśród młodzieży - takich warsztatów u nas jeszcze nie było!

1. Szkolenie dla bibliotekarzy i nauczycieli: "Książka, smartfon, internet. Jak promować kontakt z literaturą w świecie nowoczesnych technologii".
2. Lekcja biblioteczna: "Książka, czyli coś dla wielbicieli seriali, gier komputerowych i social mediów. Rozmowa o literaturze i nowoczesnych technologiach".
 

Zapraszamy wszystkich bibliotekarzy, nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli polonistów, historyków do udziału w warsztatach z lekcją pokazową. Zajęcia dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2022

Zadanie "Biblioteka ogrodem słów i obrazów"

Czekamy 19 października!

 

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;