Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Dobiega końca rok szkolny, czyli czas podsumować nasze spotkania z dziećmi popularyzujące książkę, czytelnictwo oraz kreatywne spędzanie czasu. Ponieważ istnieje coraz większa potrzeba rozumienia i kształtowania swoich emocji przeprowadziliśmy zajęcia dotyczące uczuć i emocji  z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi. Wzięliśmy udział w projekcie zainicjowanym przez przedszkola dotyczącym przyjaźni, koleżeństwa i kłamstwa. W trakcie zajęć była okazja do pogłębienia wiedzy dotyczącej relacji międzyludzkich, również na podstawie literatury.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;