Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Na początku 2023 Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach otrzymała zaproszenie do udziału w ogólnopolskiej inicjatywie "Przepiszmy to!". Organizatorem akcji są Academy International Wawer, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer oraz Warszawski Dom Kaligrafii. To już druga edycja projektu, którego celem jest popularyzacja książek i promocja czytelnictwa. W tym roku na warsztat uczestników akcji trafiła książka "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery'ego. Skąd taki wybór? W 2023 "Mały Książę" obchodzi 80-lecie.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;