Edukacja czytelnicza

Edukacja czytelnicza stanowi istotny element codziennej pracy bibliotekarzy, szczególnie pracowników Oddziału dla Dzieci. Dlatego też każdego roku opracowywany jest plan zajęć, uwzględniający potrzeby przedszkoli oraz różnego typu i poziomu szkół, tak by jak najszerzej edukować najmłodszą społeczność.

Warto nadmienić, że w ciągu roku kalendarzowego jest przeprowadzanych ponad 60 różnych form popularyzacji czytelnictwa, należą do nich: lekcje, spotkania i zajęcia biblioteczne, spotkania „Posłuchaj, poczytam…”, imprezy biblioteczne (teatrzyki, spotkania autorskie), gry edukacyjne („Ropa z Catanu”, „Władcy doliny”, "Scrabble"), spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wystawy okolicznościowe i tematyczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai.

 

Za nami kolejne letnie spotkanie z dziaciakami 😎🐛🌞 Rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach i pasjach. Okazało się, że są wśród nas wielbiciele zwierząt, sztuki, muzyki, literatury, sportu...

Podczas warsztatów kreatywnych zakleliśmy swoje talenty w urocze ozdoby z masy solnej, inspirowane pomysłowym blogiem zaprzyjaźnionej z biblioteką Hani Haart (serdecznie polecamy!) A na koniec graliśmy w boule - które stały się znakomitą, budzącą wiele emocji rozrywką 😉

#wartoByć

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;