Biblioteka - serce miasta
 Nikt tak wspaniale nie zarekomenduje książki, jak jej autor. Pomimo zawstydzenia, wynikającego z pokory i skromności, jest najlepszym - bo jedynym wiarygodnym źródłem informacji o utworze, historii jego powstawania, towarzyszącym inspiracjom, natchnieniu - bądź wręcz jego braku, pierwowzorom bohaterów i wielu innych aspektach pracy twórczej. Spotkanie z prawdziwym pisarzem to także znakomita okazja do poznania tajemnic jego indywidualnego warsztatu, techniki pracy ze słowami tak - by tworzyły oryginalną, spójną i przede wszystkim ciekawą całość.


Wraz z uczniami klas drugich Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach miałyśmy przyjemność gościć w progach biblioteki panią Zofię Olek-Redlarską - doświadczonego pedagoga i autorkę książek dla dzieci i dorosłych. Opowieść pani Zofii, ogrom ciepła, ale też wielkiej atencji i szacunku dla tego, co mają do powiedzenia dzieci, w sposób absolutnie niezwykły zajęła uwagę naszych milusińskich i ich opiekunów. To, co szczególnie utkwiło nam w pamięci, to piękne i ważne słowa o wartości, jakie w życiu lokalnej społeczności odgrywa biblioteka. Pani Zofia nazwała ją sercem miasta. Wspaniałe, mocne określenie i szalenie nobilitujące.

Serdecznie dziękujemy!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;